+48 52 395 16 51       +48 604 681 747

Pojazdy specjalistyczne

Przyczepa 5 osiowa do sprzętu budowlanego.Jest to pojazd specjalistyczny dedykowany do przewozu ciężkiej 45 tonowej koparki. Układ jezdny to 5 osi marki BPW o technicznej nośności 11 ton każda. Pojazd będąc wykonany pod konkretny tonażowo sprzęt jest również na tyle elastyczny aby w pełni go wykorzystać do innego typu transportu.
Przyczepa ta ma możliwość przewożenia kontenerów rolkowych mając w podłodze zagłębienia do rolek pomiędzy czwartą a piątą osią oraz wstawiane w podłogę profile naprowadzające kontener jednocześnie zabezpieczając przed przesuwaniem się go na boki.
Dla sprzętu szerszego niż dopuszczalne 2550 mm można poszerzyć platformę do 3000 mm stosując mechanizm poszerzeń i nakładane deski podłogowe.
Pojazd ma na wyposażeniu opuszczany do ziemi pneumatycznie dyszel, podnoszoną oś nr 3, hydrauliczne najazdy z możliwością przesuwania do wewnątrz oraz poza obrzeże, gniazda do wmontowania adapterów pozwalających na przewożenie kontenerów morskich ISO.
Przy zachowaniu dbałości o bezpieczeństwo w instalacji elektrycznej zamontowane są podwójne diodowe tylne lampy oraz w każdym narożniku pojazdu, tablice ostrzegawcze, używane przy transporcie ładunków ponad-gabarytowych z oświetleniem i błyskowymi lampami - tzw kogutami. Użyty układ hamulcowy WABCO i zastosowane możliwie duże siłowniki hamulcowe w pełni gwarantują bezpieczeństwo dla ładunku i poruszania się pojazdu po drogach.
68
69
l67
l70